Nakupte ještě za 900 Kč a máte dopravu zdarma

Bahenní zábaly

Bahno Mrtvého moře mají vynikající ozdravné a relaxační účinky

Minerální bahno z Mrtvého moře je jedinečný přírodní produkt. Obsahuje nejvyšší počet minerálů ze všech přírodních zdrojů v unikátní kombinaci. Díky silné koncentraci minerálních látek v jejich přírodní formě, jako je magnézium, kalcium, lithium, železo, sulfáty, zejména s vysokým obsahem hořčíku, draslíku a bromu, dosahuje skvělých výsledků v péči o pleť, pokožku celého těla i o celý organismus. Pro své účinky je s oblibou využíváno profesionály v lázeňských procedurách, ve vybraných salonech a wellness centrech. DERMAPRO Bahno Mrtvého moře se získává z těžebního místa v Jordánsku prochází několikastupňovým čištěním a laboratorním vyhodnocením. Je tmavé barvy, bez jakýchkoli příměsí a úprav. Může se aplikovat lokálně dle typu ošetření, nebo jako částečný tělový či celotělový zábal.

Blahodárné účinky si nyní můžete dopřát ve svých domácích procedurách

Zkrášlení a omlazení pokožky

Bahno má velmi příznivé účinky na krásu, zdraví a regeneraci pokožky. Pokožce dodává nezbytnou výživu, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyrovnává pH kůže a příznivě ovlivňuje její imunitu a ochranné funkce. Zlepšuje metabolismus buněk, pokožku zjemňuje, pleť projasňuje, zmenšuje kožní póry. Schopností redukovat přebytečnou mastnotu a svými antibakteriálními účinky prospívá problematické pleti, pleti s akne. Pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny, snižovat jizvičky po akne, strije, i jizvy po operacích. Má vliv i na tvorbu vlastního elastinu, kolagenu a hyaluronanu v pokožce, regeneruje kůži do hloubky. Již po první aplikaci je viditelný efekt, zjemnění a vyhlazení pokožky. Kombinací s peelingem solí NATUR , nebo s anti-age solí Hyaluron a Kaviár poskytnete pokožce více bohatou péči.

Svaly, klouby, bolesti zad

Spojením účinků zábalů s působením tepla či chladu mají bahenní zábaly či bahenní lázně výrazný účinek na akutní a chronické patologické stavy pohybového aparátu. Pomáhají s uvolněním spasmů a ztuhlých kloubů, ulevují v případě bolestivých stavů, při artrózách. V tepelné terapii jsou doporučovány u problémů s namoženými končetinami, problémy v oblasti zad či s krční páteří. V kombinaci s uvolňujícími masážemi ARTRO olejem nebo masážním krémem PERICIL ARTRO po samotném zábalu snižují svalové napětí, celkově zrelaxují a přináší značnou úlevu.

Zeštíhlení a celulitida

Bahenní zábaly pomáhají zmírnit potíže s celulitidou, pomáhají zlepšit pevnost a pružnost pokožky. Po zábalu dochází i k úbytku centimetrů v rizikových partiích. Předností tepelného zábalu s bahnem Mrtvého moře je jeho schopnost při nahřátí optimálně držet teplotu a zvyšovat tak dobu prohřátí a prokrvení a poskytnout efektivnější a hlubší působení do tkání a podkožních vrstev. Zároveň s vysokým podílem léčivých minerálů zábaly nastartují a rozproudí lymfu a zlepšují krevní oběh, urychlují regenerační procesy, zejména rozklad a spalování buněk v podkožní tukové vrstvě. Svými detoxikačními účinky pomáhají odplavit škodlivé látky z podkoží. Pomáhají se zpevněním pokožky a po zábalu je pokožka jemná a vyhlazená. Ve spojením s CELULI peelingem před samotným zábalem a anticelulitní masáží CELULI olejem po zábalu je tato terapie pomocí při léčbě celulitidy i v prevenci. S aktivní péčí o pokožku s celulitidou je zároveň důležité současně dodržovat režimová opatření jako je dostatek pohybu a tekutin a celkově zdravý životní styl.

Kožní potíže, akne, lupenka

Bahno je tradičním a osvědčeným prostředkem a doplňkem při léčbě nepříjemných projevů lupénky, ekzémů i akné. Aplikace bahenních zábalů či bahenní a solné lázně pokožku zklidňují, zlepšují metabolismus, pokožku zbavují nečistot a škodlivin. Významně posilují zdraví a imunitu kožních buněk a svými antibakteriálními účinky pomáhají snižovat zánětlivá ložiska, podráždění a nepříjemné projevy provázející lupenku a ekzémy. Během zábalu či koupele pokožka vstřebává a přijímá velké množství minerálních látek které zároveň velmi příznivě působí na správné a ochranné funkce pokožky. Kožní buňky se vyživují cennými minerály a do hloubky regenerují, vyrovnává se pH kůže a zvyšuje se obranyschopnost pokožky a její revitalizace.

Stres, únava, rekonvalescenci po nemoci

Bahenní zábaly jsou ideálním relaxantem pro harmonizaci nervové sopustavy. Výrazně posilují psychiku, zbavují napětí a únavy po náročném dni, zvyšují celkovou odolnost organismu. Relaxace lze doplnit o aormaterapeutick účinky esenciálních směsí IMUNO, na podporu imunity, nebo esecní koření, vanilky a ovoce HYGGE pro umocnění pohody a relaxace. Po totmo zábalu s následným odpočinkem můžete ořekávat zklidnění,  budete se cítit velmi příjemně, s přílivem vitality a energie.

Jak si vytvořit domácí bahenní procedury?

Příprava bahna pro zábal

Bahno před aplikací řádně promíchejte. Pokud se ve Vámi zakoupeném produktu vyskytuje voda, tuto neslévejte. Obsahuje totiž cenné minerály a je tak přirozenou součástí produktu. Bahno nahřejte ve vodní lázni na příjemnou teplotu. Teplé nahřáté bahno je pro zábaly vhodnější, nahřátím minerály lépe a více působí. Pro nahřátí použijte vhodnou nádobu ( nerez, plast, sklo) a nebo lze i v dóze, či v nádobě, v které byl produkt dodán. Pro míchání nejsou vhodné kovové předměty. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, silněji účinkuje, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Textilní doplňky a fólie

Jelikož je bahno100 % přírodní produkt, zanechává skvrny na oblečení, použitých textiliích, které lze většinou praním odstranit, ale i tak doporučujeme
• textilie pokud možno v tmavé barvě (prostěradlo, zahřívací deka).
• jednorázová prostěradla z netkané textilie
• čepice na jednorázové použití pro vlasový zábal

Kolik bahna budete potřebovat?

Množství použitého bahna bude záviset na tom, pro jakou proceduru a nebo aplikaci chcete produkt použít, a také na tělesných proporcích. Na zábal celého těla většinou vystačí 300 – 500g. Na více pečující zábal ( větší vrstva, celé tělo od chodidel až po oblast krku, při průměrné velikosti postavy) až do 900 gramů. Pro částečný zábal je množství individuální, záleží zda je použito pouze na ruce, nohy, nebo třeba na vlasový zábal. Sami si po prvních aplikacích ozkoušíte a snadno již pro další použití potřebné množství odhadnete.

Peelingové ošetření speciálními obrušovacími solemi

Peeling s obrušovací solí z Mrtvého moře je velmi příjemná přípravná procedura před samotným zábalem. Peelingová obrušovací sůl je formulována tak, aby dokonale odstranila staré a odumřelé kožní buňky a připravila pokožku k efektivnějšímu vstřebání minerálů z bahna. Lze aplikovat na celé tělo nebo na problematická místa.
Pokud použijete obrušovací a osvěžující sůl Celuli, sůl NATUR nebo Anti-age oil peelingovou sůl s kyselinou hyaluronovou a Kaviárem, Vaší pokožce peelingovým ošetřením velmi prospějete. 

Návod a tipy na bahenní zábaly - teplo nebo chlad? 

Teplo pomáhá se ztuhlými klouby, chlad zase se zánětem.

Teplo obecně snižuje a uvolňuje napětí svalů a podporuje krevní oběh. Zlepšuje pohyblivost kloubů, mírní ztuhlost a bolest, je vhodné před cvičením a před zátěží, a při neakutních zánětlivých stavech.
Chlad, či chladivé obklady pomáhají při napětí, otoku a bolesti.

Celotělový bahenní zábal teplý

Bahno nanášejte nebo si nechte nanést v tenké vrstvě na pokožku celého těla. Doporučuje se začínat od nohou směrem nahoru, až do výšky úrovně krku. Můžete nanášet ručně. Vyhýbejte se zejména kontaktu s očima a očním okolí. Po nanesení bahna na tělo relaxujte na lůžku, zajistěte zvýšené teplo například zahřívací dekou, nebo elektrickou podložkou. Odpočívejte po dobu cca 20-30 minut, (dobu působení je možné prodloužit i na 40 - 50 min.).

Indikace: Celulitida, svalové a kloubní potíže, zeštíhlení, detoxikace, relaxace, duševní a fyzická regenerace. Během zábalů se urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Částečný bahenní zábal teplý

Jedná se o zábaly požadovaných partií - nohy a záda,či jejich kombinace. Tenkou vrstvu bahna naneste na postižené a bolestivé místo, či na problematické partie. Překryjte bavlněnou nebo jednorázovou netkanou textilií, a nechte působit po dobu 20-30 minut.

Indikace: Celulitida, tenisový loket, bolest kloubů, svalů, šlach nebo páteře. Urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Aplikace bahna za studena

Je vhodné při zánětech, zejména při probíhajícím silném zánětu, při nesnášenlivosti tepla. Bahno se bez nahřátí aplikuje na pokožku a nechá se zaschnout.  

Co následuje po proceduře?

Po zábalu se krátce osprchujte bez použití mýdla a sprchových gelů. Setrvejte v teple, prodlužte si odpočinkem Vaši relaxaci. Pamatujte na pitný režim a doplňte tekutiny vhodným nápojem. Vhodná je neperlivá voda nebo šálek bylinného čaje.

Upozornění:

• Jemné štípání a pálení při aplikaci bahna je běžný projev. Dochází i k zčervenání pokožky, po zábalu postupně vymizí.
• Bahno nepoužívejte na otevřené rány.
• Minerály Mrtvého moře zvyšují osmotický tlak, čímž zprostředkovaně dochází ke zvýšení krevního tlaku a zvýšené srdeční činnosti. Proto pokud se léčíte se srdečně-cévními potížemí, bahenní procedury ve větším rozsahu zkonzultujte se svým lékařem.

Tyto informace působí pouze jako informační zdroj, nenahrazují odbornou lékařskou péči, diagnózu ani léčbu či jinou odbornou péči!

S Vašimi dotazy, na které jste zde nenalezli odpověď, nás můžete kontaktovat. Rádi Vám poradíme.

BAHNO A SŮL MRTVÉHO MOŘE