Doprava zdarma celý víkend na vše!
Máte dopravu zdarma

Bahenní zábaly

Bahno Mrtvého moře mají vynikající ozdravné a relaxační účinky

Minerální bahno z Mrtvého moře je jedinečný přírodní produkt. Obsahuje nejvyšší počet minerálů ze všech přírodních zdrojů v unikátní kombinaci. Díky silné koncentraci minerálních látek v jejich přírodní formě, jako je magnézium, kalcium, lithium, železo, sulfáty, zejména s vysokým obsahem hořčíku, draslíku a bromu, dosahuje skvělých výsledků v péči o pleť, pokožku celého těla i o celý organismus. Pro své účinky je s oblibou využíváno profesionály v lázeňských procedurách, ve vybraných salonech a wellness centrech. DERMAPRO Bahno Mrtvého moře se získává z těžebního místa v Jordánsku prochází několikastupňovým čištěním a laboratorním vyhodnocením. Je tmavé barvy, bez jakýchkoli příměsí a úprav. Může se aplikovat lokálně dle typu ošetření, nebo jako částečný tělový či celotělový zábal.

Blahodárné účinky si nyní můžete dopřát ve svých domácích procedurách

Zkrášlení a omlazení pokožky

Bahno má velmi příznivé účinky na krásu, zdraví a regeneraci pokožky. Pokožce dodává nezbytnou výživu, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyrovnává pH kůže a příznivě ovlivňuje její imunitu a ochranné funkce. Zlepšuje metabolismus buněk, pokožku zjemňuje, pleť projasňuje, zmenšuje kožní póry. Schopností redukovat přebytečnou mastnotu a svými antibakteriálními účinky prospívá problematické pleti, pleti s akne. Pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny, snižovat jizvičky po akne, strije, i jizvy po operacích. Má vliv i na tvorbu vlastního elastinu, kolagenu a hyaluronanu v pokožce, regeneruje kůži do hloubky. Již po první aplikaci je viditelný efekt, zjemnění a vyhlazení pokožky. Kombinací s peelingem solí NATUR , nebo s anti-age solí Hyaluron a Kaviár poskytnete pokožce více bohatou péči.

Svaly, klouby, bolesti zad

Spojením účinků zábalů s působením tepla či chladu mají bahenní zábaly či bahenní lázně výrazný účinek na akutní a chronické patologické stavy pohybového aparátu. Pomáhají s uvolněním spasmů a ztuhlých kloubů, ulevují v případě bolestivých stavů, při artrózách. V tepelné terapii jsou doporučovány u problémů s namoženými končetinami, problémy v oblasti zad či s krční páteří. V kombinaci s uvolňujícími masážemi ARTRO olejem nebo masážním krémem PERICIL ARTRO po samotném zábalu snižují svalové napětí, celkově zrelaxují a přináší značnou úlevu.

Zeštíhlení a celulitida

Bahenní zábaly pomáhají zmírnit potíže s celulitidou, pomáhají zlepšit pevnost a pružnost pokožky. Po zábalu dochází i k úbytku centimetrů v rizikových partiích. Předností tepelného zábalu s bahnem Mrtvého moře je jeho schopnost při nahřátí optimálně držet teplotu a zvyšovat tak dobu prohřátí a prokrvení a poskytnout efektivnější a hlubší působení do tkání a podkožních vrstev. Zároveň s vysokým podílem léčivých minerálů zábaly nastartují a rozproudí lymfu a zlepšují krevní oběh, urychlují regenerační procesy, zejména rozklad a spalování buněk v podkožní tukové vrstvě. Svými detoxikačními účinky pomáhají odplavit škodlivé látky z podkoží. Pomáhají se zpevněním pokožky a po zábalu je pokožka jemná a vyhlazená. Ve spojením s CELULI peelingem před samotným zábalem a anticelulitní masáží CELULI olejem po zábalu je tato terapie pomocí při léčbě celulitidy i v prevenci. S aktivní péčí o pokožku s celulitidou je zároveň důležité současně dodržovat režimová opatření jako je dostatek pohybu a tekutin a celkově zdravý životní styl.

Kožní potíže, akne, lupenka

Bahno je tradičním a osvědčeným prostředkem a doplňkem při léčbě nepříjemných projevů lupénky, ekzémů i akné. Aplikace bahenních zábalů či bahenní a solné lázně pokožku zklidňují, zlepšují metabolismus, pokožku zbavují nečistot a škodlivin. Významně posilují zdraví a imunitu kožních buněk a svými antibakteriálními účinky pomáhají snižovat zánětlivá ložiska, podráždění a nepříjemné projevy provázející lupenku a ekzémy. Během zábalu či koupele pokožka vstřebává a přijímá velké množství minerálních látek které zároveň velmi příznivě působí na správné a ochranné funkce pokožky. Kožní buňky se vyživují cennými minerály a do hloubky regenerují, vyrovnává se pH kůže a zvyšuje se obranyschopnost pokožky a její revitalizace.

Stres, únava, rekonvalescenci po nemoci

Bahenní zábaly jsou ideálním relaxantem pro harmonizaci nervové sopustavy. Výrazně posilují psychiku, zbavují napětí a únavy po náročném dni, zvyšují celkovou odolnost organismu. Relaxace lze doplnit o aormaterapeutick účinky esenciálních směsí IMUNO, na podporu imunity, nebo esecní koření, vanilky a ovoce HYGGE pro umocnění pohody a relaxace. Po totmo zábalu s následným odpočinkem můžete ořekávat zklidnění,  budete se cítit velmi příjemně, s přílivem vitality a energie.

Jak si vytvořit domácí bahenní procedury?

Příprava bahna pro zábal

Bahno před aplikací řádně promíchejte. Pokud se ve Vámi zakoupeném produktu vyskytuje voda, tuto neslévejte. Obsahuje totiž cenné minerály a je tak přirozenou součástí produktu. Bahno nahřejte ve vodní lázni na příjemnou teplotu. Teplé nahřáté bahno je pro zábaly vhodnější, nahřátím minerály lépe a více působí. Pro nahřátí použijte vhodnou nádobu ( nerez, plast, sklo) a nebo lze i v dóze, či v nádobě, v které byl produkt dodán. Pro míchání nejsou vhodné kovové předměty. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, silněji účinkuje, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Textilní doplňky a fólie

Jelikož je bahno100 % přírodní produkt, zanechává skvrny na oblečení, použitých textiliích, které lze většinou praním odstranit, ale i tak doporučujeme
• textilie pokud možno v tmavé barvě (prostěradlo, zahřívací deka).
• jednorázová prostěradla z netkané textilie
• čepice na jednorázové použití pro vlasový zábal

Kolik bahna budete potřebovat?

Množství použitého bahna bude záviset na tom, pro jakou proceduru a nebo aplikaci chcete produkt použít, a také na tělesných proporcích. Na zábal celého těla většinou vystačí 300 – 500g. Pro částečný zábal je množství individuální, záleží zda je použito pouze na ruce, nohy, nebo třeba na vlasový zábal. Sami si po prvních aplikacích ozkoušíte a snadno již pro další použití potřebné množství odhadnete.

Peelingové ošetření speciálními obrušovacími solemi

Peeling s obrušovací solí z Mrtvého moře je velmi příjemná přípravná procedura před samotným zábalem. Peelingová obrušovací sůl je formulována tak, aby dokonale odstranila staré a odumřelé kožní buňky a připravila pokožku k efektivnějšímu vstřebání minerálů z bahna. Lze aplikovat na celé tělo nebo na problematická místa.
Pokud použijete obrušovací a osvěžující sůl Celuli, sůl NATUR nebo Anti-age oil peelingovou sůl s kyselinou hyaluronovou a Kaviárem, Vaší pokožce peelingovým ošetřením velmi prospějete. 

Návod a tipy na bahenní zábaly 

Celotělový bahenní zábal teplý

Bahno nanášejte nebo si nechte nanést v tenké vrstvě na pokožku celého těla. Doporučuje se začínat od nohou směrem nahoru, až do výšky úrovně krku. Můžete nanášet ručně. Vyhýbejte se zejména kontaktu s očima a očním okolí. Po nanesení bahna na tělo relaxujte na lůžku, zajistěte zvýšené teplo například zahřívací dekou, nebo elektrickou podložkou. Odpočívejte po dobu cca 20-30 minut, (dobu působení je možné prodloužit i na 40 - 50 min.).


Indikace: Celulitida, svalové a kloubní potíže, zeštíhlení, detoxikace, relaxace, duševní a fyzická regenerace. Během zábalů se urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Částečný bahenní zábal teplý

Jedná se o zábaly požadovaných partií - nohy a záda,či jejich kombinace. Tenkou vrstvu bahna naneste na postižené a bolestivé místo, či na problematické partie. Překryjte bavlněnou nebo jednorázovou netkanou textilií, a nechte působit po dobu 20-30 minut.

Indikace: Celulitida, tenisový loket, bolest kloubů, svalů, šlach nebo páteře. Urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Aplikace bahna za tepla a za studena

Je vhodné při zánětech, při nesnášenlivosti tepla. Bahno se bez nahřátí aplikuje na pokožku a nechá se zaschnout.

Co následuje po proceduře?

Po zábalu se krátce osprchujte bez použití mýdla a sprchových gelů. Setrvejte v teple, prodlužte si odpočinkem Vaši relaxaci. Pamatujte na pitný režim a doplňte tekutiny vhodným nápojem. Vhodná je neperlivá voda nebo šálek bylinného čaje.

Upozornění:

• Jemné štípání a pálení při aplikaci bahna je běžný projev. Dochází i k zčervenání pokožky, po zábalu postupně vymizí.
• Bahno nepoužívejte na otevřené rány.
• Minerály Mrtvého moře zvyšují osmotický tlak, čímž zprostředkovaně dochází ke zvýšení krevního tlaku a zvýšené srdeční činnosti. Proto pokud se léčíte se srdečně-cévními potížemí, bahenní procedury ve větším rozsahu zkonzultujte se svým lékařem.

Tyto informace působí pouze jako informační zdroj, nenahrazují odbornou lékařskou péči, diagnózu ani léčbu či jinou odbornou péči!

S Vašimi dotazy, na které jste zde nenalezli odpověď, nás můžete kontaktovat. Rádi Vám poradíme.

BAHNO A SŮL MRTVÉHO MOŘE