Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

Bahenní zábaly

ZÁBALY S BAHNEM MRTVÉHO MOŘE MAJÍ VYNIKAJÍCÍ ÚČINKY

Nyní si tento oblíbený lázeňský produkt můžete dopřát i Vy, ve svých domácích procedurách.

Uvidíte a věřte, že budete jeho relaxačními i ozdravnými účinky překvapeni.

Minerální bahno z Mrtvého moře je unikátní přírodní produkt. Tradičně se využívá pro zkrášlení a omlazení pokožky. Kožními lékaři je doporučováno pro mnoho kožních potíží. Bahno z Mrtvého moře je jedinečné díky silné koncentraci soli a minerálních látek. Kombinace a vysoký obsah minerálů v jejich přírodní formě je naprosto unikátní a dosahuje tak skvělých výsledků v péči o pleť, pokožku celého těla i celý organizmus. Bahno obsahuje 26 druhů minerálů a prvků v takové kombinaci která se nenacházejí v žádných jiných vodách oceánů a moří.
Bahno má velmi příznivé účinky na krásu a mládí pleti. Po staletí jsou známé zkrášlující a léčebné účinky. Dodává pokožce nezbytnou výživu, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyrovnává PH kůže. Pokožku výrazné zjemňuje, pleť projasňuje, tónuje.Pomáhá odstraňovat pigmentové skvrny, pokožku zpevňuje a omlazuje, redukuje vrásky. Pomáhá redukovat i jizvičky (strije) i jizvy po operacích.
Bahenní zábaly jsou známé a vyhledávané pro své pozitivní účinky při terapii pohybového aparátu. Snižují bolest kloubů i svalů,při očistě. Uvolňují a posilují celý organismus, působí proti celulitidě, podporují krevní oběh, blahodárně působí proti lupénce a ají detoxikační schopnosti. Spojením účinků zábalů s působením tepla má zábal či bahenní lázeň výrazný účinek na všechny chronické patologické stavy pohybového aparátu, svalů i kloubů.
Velmi oblíbené je bahno v zeštíhlujích a anticelulitních procedurách. Bahenní zábaly rozproudí lymfatický oběh, zlepšují krevní oběh. Urychlují regenerační procesy v buňkách, urychlí rozklad a spalování buněk v podkožní tukové vrstvě, detoxikují kožní buňky. Vyhlazují pokožku s projevy celulitidy, kůži zpevňují, omlazují a celkově revitalizují.
Bahno je tradičním přírodním osvědčeným doplňkem a pomocníkem při léčbě lupénky, ekzémů i akné. Aplikace bahenních zábalů s bahnem Mrtvého moře zlepšují fungování imunitního systému. Během zábalu či koupele tělo vstřebává a přijímá velké množství účinných látek – minerálů, vitamínů. Kožní buňky se vyživují cennými minerály a regenerují, vyrovnává se pH, zvyšuje se jejich obranyschopnost a imunita.

Již po první aplikaci je viditelný efekt, zjemnění a vyhlazení pokožky.
Po zábalu celého těla se budete cítit velmi příjemně a odpočatě, s přílivem vitality a energie.

Jak si vytvořit domácí bahenní procedury?

CO SI PŘIPRAVIT?

a) Příprava – nahřátí bahna, doplňky k procedurám

Bahno před aplikací řádně promíchejte. Pokud se ve Vámi zakoupeném produktu vyskytuje voda, tuto neslévejte. Obsahuje totiž cenné minerály a je tak přirozenou součástí produktu. Bahno nahřejte ve vodní lázni na příjemnou teplotu. Teplé nahřáté bahno je pro zábaly vhodnější, nahřátím minerály lépe a více působí. Pro nahřátí použijte vhodnou nádobu ( nerez, plast, sklo) a nebo lze i v dóze, či v nádobě, v které byl produkt dodán. Pro míchání nejsou vhodné kovové předměty. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, vícce a silněji účinkuje, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

b) Textilní doplňky a fólie

Jelikož je bahno100 % přírodní produkt, zanechává skvrny na oblečení, použitých textiliích, které lze většinou praním odstranit, ale i tak doporučujeme

c) Kolik bahna budete potřebovat?

Množství použitého bahna bude záviset na tom, pro jakou proceduru a nebo aplikaci chcete produkt použít, a také na tělesných proporcích. Na zábal celého těla většinou vystačí 300 – 500g. Pro částečný zábal je množství individuální, záleží zda je použito pouze na ruce, nebo na nohy, nebo třeba na vlasový zábal. Sami si po prvních aplikacích ozkoušíte a snadno již pro další použití potřebné množství odhadnete.

d) Peelingové ošetření je velmi příjemná přípravná procedura.

Peeling obrušovací solí před samotným zábalem můžete zvolit dle potíží které chcete řešit.
Peelingová obrušovací sůl je unikátní produkt. Je formulována tak, aby dokonale odstranila staré a odumřelé kožní buňky a připravila pokožku k následující proceduře a k dokonalému vstřebání minerálů z bahna. Lze aplikovat na celé tělo nebo na problematická místa. Pokud použijete Celuli, osvěžující peelingovou sůlPeelingovou sůl NATUR s minerály Mrtvého moře, nebo Anti-age oil peelingovou sůl s kyselinou hyaluronovou a Kaviárem pro revitalizační péči s omlazujícími účinky, Vaší pokožce peelingovým ošetřením velmi prospějete.
Návod na peelingové ošetření zde.

NÁVOD A TIPY NA BAHENNÍ ZÁBALY a PROCEDURY

Celotělový bahenní zábal teplý
Bahno nanášejte nebo si nechte nanést v tenké vrstvě na pokožku celého těla. Doporučuje se začínat od nohou směrem nahoru, až do výšky úrovně krku. Můžete nanášet ručně. Vyhýbejte se zejména kontaktu s očima a očním okolí. Po nanesení bahna na tělo relaxujte na lůžku, zajistěte zvýšené teplo například zahřívací dekou, nebo elektrickou podložkou. Odpočívejte po dobu cca 20-30 minut, (dobu působení je možné prodloužit i na 40 - 50 min.).
Indikace:
Celulitida, svalové a kloubní potíže, zeštíhlení, detoxikace, relaxace, duševní a fyzická regenerace. Během zábalů se urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Částečný bahenní zábal teplý
Jedná se o zábaly požadovaných partií - nohy a záda,či jejich kombinace. Tenkou vrstvu bahna naneste na postižené a bolestivé místo , či na problematické partie. Překryjte bavlněnou nebo jednorázovou netkanou textilií, a nechte působit po dobu 20-30 minut.
Indikace:
Celulitida, tenisový loket, bolest kloubů, svalů, šlach nebo páteře. Urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

Aplikace bahna za tepla a za studena
Je vhodné při zánětech, při nesnášenlivosti tepla. Bahno se bez nahřátí aplikuje na pokožku a nechá se zaschnout.

e) Po proceduře

Po zábalu se krátce osprchujte bez použití mýdla a sprchových gelů. Setrvejte v teple, prodlužte si odpočinkem Vaši relaxaci. Pamatujte na pitný režim a doplňte tekutiny vhodným nápojem. Vhodná je neperlivá voda, šálek bylinného čaje, apod.

Upozornění: