Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

Ingredience

ÚČINNÉ LÁTKY A SLOŽKY V NAŠICH VÝROBCÍCH

 

  Levandule lékařská

  Levandule lékařská je známá a velmi oblíbená léčivka, původem z Francie. Byla to jedna z neoblíbenějších bylin používanou Římany při rituálních koupelích. Patří  mezi oleje s nejsilnějšími uklidňujícími účinky. Esenciální olej se získává z květů rostliny. Má všestranné pozitivní účinky na pokožku i na celý pohybový aparát. Příznivě působí na kůži s rankami, prasklinami, jizvami a na pokožku s akné, ekzémem a lupenkou. Pomáhá při únavě a bolesti svalů, při migrénách, zmírňuje napětí, úzkost a stres. Podporuje zdravý a klidný spánek, také mírně snižuje krevní tlak.
Koupel má zejména uklidňující i povzbuzující účinky a vhodně proto uvádí do rovnováhy emoční i nervové funkce. Po koupeli je pokožka hebká a vláčná.
Masáže s olejem s levandulí lékařskou kůži regenerují a revitalizují, podrážděnou pokožku zklidňují. Pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek.
Koupele či masáže s levandulovým olejem jsou vhodné i pro děti

    
    ALOE VERA

   Aloe Vera v kosmetických přípravcích má zvláčňující, omlazující, hydratační a protizánětlivé účinky. Pečuje o suchou, podrážděnou a citlivou pokožku. Používá se při léčbě kožních chorob (ekzémy, akné, lupenka, apod.) Je také vhodná po opalování nebo při spálení pokožky. Bylo prokázáno, že Aloe pozitivně působí právě na léčení zranění způsobených nadměrným působením UV záření na kůži. Rostlina Aloe Vera má schopnost uzavírat všechny rány a drobné ranky téměř s okamžitou účinností. Aloe Vera a její účinky byly popsány již v době 1500 př.n.l. a od té doby mnoho civilizací využívá denně léčivých účinků této rostliny. Dříve se Aloe Vera používala především na popáleniny, hojení ran a na tlumení bolestí. V posledních letech se provedlo a stále se provádějí výzkumné studie účinků Aloe Very. To mělo za následek zvyšování výrobků na trhu s obsahem Aloe Vera.

                                          

Lemongrass - Citronová tráva

 

Citronová tráva je velmi vonná, aromatická tropická travina. Lemongrassová silice se získává z čerstvých bylin. Poskytuje úlevu od bolesti svalů, působí jako analgetikum a sedativum při svalových bolestech, při natažených svalech,pohmožděninách, Stimuluje místní prokrvení a krevní oběh. V tradiční východní medicíně se používá při horečce a infekcích. Na emocionální úrovní zvyšuje sebevědomí a sebeúctu, působí skvěle i jako antidepresivum. Dětem a osobám s více citlivou pokožku se nedoporučuje.

 

 

    Máta peprná

Egypťané si tuto bylinu oblíbili a cenili si ji pro obsaženou složku mentol. Používali k aromatizaci vína a jídla, protože vpůsobí silně proti žaludečním potížím. Olej se získává z listů. Mátová silice má analgetické účinky, uvolňuje křeče, výborně pomáhá při trávicích a kožních potíížích, při infekcích, při bolestech hlavy.

Koupele s mátou mají chladivé, posilující a osvěžující účinky, uvolňují svaly. Pomáhají při bolestech hlavy. Též pomáhají při pocení.
Masáže s mátovým olejem pomáhají při bolestech svalů, při únavě nohou.
Inhalace - při infekcích a bolestech hlavy.

 

    

  Ylang  -Ylang

Ylang-Ylang je tropický strom, původem z Indonésie a Filipín, v překladu znamená "květina květin". Jeho žluté květy se sbírají časně ráno a potom se z nich destiluje olej, který má omamnou, sladce květinovou vůni. Oceňovaly s jeho antiseptické vlastnosti, ale také jeho afrodiziakální a harmonizující účinky. Je silným relaxačním prostředkem který pomáhá při úzkosti, depresích, nespavosti. Snižuje i krevní tlak a zmírňuje i kožní potíže. Při svatebních obřadech se květy Ylangu posypává manželská postel, právě pro jeho afrodiziakální účinky. Mísil se s různými i vzácnými oleji a a smšs se používala k ošetření vlasů a pleti.

Koupele - mají antristresové účinky, odstraňují stres a úzkost, zlepšují a povzbuzují náladu. Masáže - odstrańují stres a zklidňují, masážní olej omlazuje a bohatě vyživuje pokožku. Vhodné pro mastnou pleť a pokožku s akne.

 

      
       Cedrové dřevo z Himalájí

Tento olej se získává z krásného majestátního stálezelenéno, široce rozvětveného stromu, s narudlým aromatickým dřevem. Roste především na svazích Himaláje v severní Indii a dorůstá až do výšky 50 metrů.Olej získaný z cedrového dřeva působí na psychické potíže.  Odplavuje stres, zbavuje úzkosti a nervozity, uklidňuje. Omlazuje stránoucí pokožku. Má i antiseptické účinky,  působí na pokožku s ekzemy, na popraskanou kůži na chodidlech.

 


     VANILLA SWEET

 

Vanilka pokud je vaše oblíbená, milujete ji pro její krásnou jemnou a romantickou vůni. Právě její opojné a smyslné aroma vytvoří z koupele či masáže jedinečný relaxační lázeňský zážitek. Povzbuzuje smysly, uklidňuje psychiku. Odplaví starosti a neklid, pomáhá při úzkosti a nespavosti.
 


 Růžové exkluzivní oleje - Růže de Mai,  Růže damascena

Růže je pro svou vůni oblíbená už od časů Říma, kdy se jí aromatizovaly koupele a parfémy. Růže je olejem lásky a štěstí, s výrazně ženskou polaritou. Růže má afrodiziakální a harmonizující účinky, celkově harmonizuje a posiluje . Pomáhá při oběhových potížích, při bolestech hlavy, při psychickém vyčerpání, při menstruačních a klimakterických potížích. Růže je známá svými příznivými účinky na suchou,  zralou a starší pleť, na oživení a vypnutí pleti.
Koupele v  mají skvělé účinky na pokožku. Zmírňují projevy stárnutí, redukují hyperpigmentaci, strije, jizvy. Koupele jsou vhodné i při řadě ženských obtíží, od nepravidelné či bolestivé menstruace až po přechodové potíže, neplodnost a endometriózu Lázeň zároveň působí jako afrodiziakum, zmírňuje úzkost a napětí, odplavuje stres. Koupele v Andské růži zlepšují náladu a mají povznášející účinky.  Při masážích růžové oleje velmi příznivě působí na pokožku, v emoční rovině podporují pocit štěstí a spokojenosti a vyrovnanosti

Růžové dřevo

Růžové dřevo je unikátní olej s mnoha terapeutickými vlastnostmi. Silice je destilována ze dřeva tropického stromu Aniba Rosaedora (růžové dřevo), rostoucího v Brazílii 
Esenciální olej z růžového dřeva má antiseptické a antimykotické účinky, s účinky proti Candidě albicans. Pomáhá při hojení ran, regeneruje kožní buňky a pomáhá stimulovat imunitní systém. Harmonizuje psychiku a zmírňuje únavu, bolesti hlavy, zbavuje duševního napětí. Celkově zklidňuje při napětí a stresu.
Je vhodný zejména pro suchou a citlivou pleť, pomáhá při potížích s akne.

Lotos bílý

Lotos bílý je vytrvalá vodní kořenující bylina, jejíž listy a především květ se pyšně dmou na vodní hladině. Najdete je ve stojatých a mělkých vodách v tropech a subtropech, především v Americe a Asii. Zvláštností lotosu je, že se nedá ušpinit tekutými nečistotami, na povrchu okvětních lístků jsou drobné krystaly, které pomáhají stékání tekutých látek z květu. Vzácný bílý lotos je náboženská květina, která byla uctívána již ve starověkém Egyptu. Je symbolem čistoty a duchovního růstu. Protože se bílé květy otevírají za úsvitu a zavírají při západu slunce, symbolizují také odpočinek. V čínské medicíně se lotos používá při léčení nespavosti. Lotos osvěžuje a zlepšuje barvu pleti, vyrovnává reliéf pokožky a dělá ji pevnou a pružnou. Zpomaluje procesy předčasného stárnutí pleti. Na emoční bázi uklidňuje a utěšuje, přináší pocit vznešenosti a mír. Jeho aroma přináší dobrou náladu, uvolnění či povzbuzení, má afrodiziakální účinky.

Jasmín Sambac

Jasmín Sambac je stálozelený keř s lehce se vinoucími tenkými větvemi. Kvete na jaře a na začátku léta. Z růžových poupat vykvetou sněhobílé květy, které obvykle vydávají nádhernou vůni. Pochází z Indie. Esenciální olej z Jasmínu má blahodárné účinky pro tělo i mysl. Velmi prospívá suché pokožce, kterou regeneruje, pěstí a zvláčňuje. Díky svým regeneračním účinkům je vhodný také pro zralou pleť i jako prevence projevů stárnutí. Unavené pokožce pak navrací mladistvý vzhled. Působí i antidepresivně a jako afrodiziakum.

Yuzu

Yuzu je citrus, který nalezneme v drsných podmínkách panujících v Tibetu a v Korei. Pravděpodobně se jedná o hybrida mandarinky, jejíž plody jsou plodům yuzu velice podobné. Jeho ovoce je známé převážně díky japonské kuchyni, kde je využívána hlavně jeho výjimečně vonná kůra. Přidává se do polévek, salátů a dušených pokrmů. Dnes má ovšem yuzu  i jiné využití. V kosmetice se používá pro své uvolňující a zklidňující aroma, které dokáže zrelaxovat jak psychiku, tak celé tělo. Dalo by se popsat jako silně svěží a zároveň jemně hořké. Yuzu svými zklidňujícími účinky skvěle doplňuje uvolňující pocity vyvolané např. během masáží.

Zelený čaj

Zelený čaj je „pravý“ čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací. Pochází z lístků případně pupenů stromu či keře z rostliny zvané Thea sinensis, nyní známé pod novějším názvem Camellia sinensis. Je to celoročně zelený strom, popřípadě keř, jež pochází z Asie. (Z Japonska pochází jiný druh čajovníku a to Camelia Japonica). Vyhovuje mu tropické až subtropické klima deštného pralesa. Zelený čaj je ideální pro pleť mastnou a poškozenou či pro stárnoucí pleť, kterou vvyživuje, zvláčňuje a regeneruje. Pomáhá při detoxikaci pleti, zlepšuje její odvodnění a má na ni uklidňující a osvěžující účinky. Pozitivně působí na ochranu kolagenu a elastinu, pokožku zpevňuje. Na psychiku a emoce má výrazné povzbuzující a osvěžující účinky. Působí antidepresivně, uklidňuje, přispívá k ochraně proti stresu a úzkosti. Je vynikající při nesoustředěnosti, při únavě a vyčerpání. 

Santal

Santal pochází z jižní Asie. Roste v Polynésii, na Sumatře, Jávě, Borneu a v Indii. U nás se nepěstuje. Santal bílý je malý až středně velký stálezelený tropický strom, který žije jako poloparazit na kořenových systémech jiných rostlin. Má čtyřčetné načervenalé květy. Strom roste pomalu, má husté, tvrdé a vonné dřevo a plně se vyvíjí až ve stáří 30 let. Sušením se typická santalová vůně zesiluje. Santalové dřevo má relaxační, uklidňující a afrodiziakální účinky. Má také protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Čistí pleť a je výborným prostředkem proti pigmentovým skvrnám. Působí chladivě a dává pokožce a tkáním dlouhověkost. Santal působí svíravě, proti kašli, proti nadýmání, močopudně a jako vzpružující prostředek, čistí pokožku. Také santalový olej má silný desinfekční účinek. 

Pomeranč sladký (Citrus Aurantium dulcis) 

Pomeranče jsou kvalitním zdrojem vitamínu C, ze slupek se pak získává pektin a především esenciální oleje. Ty působí příznivě zejména na smíšenou pleť a na pokožku s celulitidou. Účinné složky pomeranče dokáží absorbovat přebytečný maz z pokožky a snížit jeho tvrobu, odstraňují toxiny zpod povrchu kůže. Vyrovnávjí též kožní nesrovnalosti, zpevňují a vyrovnávají strukturu pleti. Čistí pleť do hloubky, zklidňují ji, zjemňují a vyhlazují. Pokožka získává elasticitu a vypadá výrazně mladší. Mají i příznivé účinky na zdraví. Kůra pomerančů je plná silných antioxidantů které výrazně snižují hladinu cholesterolu. Posiluje srdeční činnost, reguluje krevní tlak, ulevuje při horečce a nachlazení. Podporuje chuť a trávení, působí proti zácpě. V lidovém lékařství se používají svařené okvětní plátky k uklidnění nervů, proti astmatu, vysokému tlaku, horečce a zvracení, proti nechutenství. Na emoční bázi má antidepresivní účinky a osvěžuje, uvolňuje a povznáší psychiku. Je výborný při únavě a stresu, uvolňuje napětí v organismu a osvěžuje mysl, dodává optimismus. Pro svěží vůni je velmi oblíbený u dětí.                        

         

Heřmánek pravý lékařský
Egypťané tuto známou a oblíbenou léčivou rostlinu považovali za posvátnou, byla uctívána jako květina Boha Slunce. Používala se při různých obřadech a jako lék. Tento exkluzivní heřmánkový olej má vynikající a široké terapeutické využití. Jeho účinky jsou  protizánětlivé, antimikrobiální,  antialergenní. Působí jako přírodní antibiotikum, proti křečím, při kolikách, proti nadýmání. Příznivě působí při onemocněních kůže, ošetřování špatně se hojících ran, brání tvoření jizev. 
V koupeli má chladící účinky, okamžitě zklidňuje a uvolňuje, ulevuje. Pomáhá při hemeroidech, otoku, různých zánětech a ulevuje od bolesti.
Vhodné při nervovém vyčerpání, úzkosti, migrénách, při kolikách a nadýmání.
Speciální směs a poměr esenciálních heřmánkových olejů v našich produktech má výrazný konejšivý, antimikrobiální a protizánětlivý efekt.

 

   Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový je jednou z nejstarších léčivých bylin. Rakytník řešetlákový je trnitý keř se zelenostříbrnými listy, který dorůstá velikosti 1,5 až 2 metry. Jeho plodem jsou oranžovočervené jedlé bobule. Právě tyto bobule jsou zdrojem cenného rakytníkového oleje. Pochází z oblastí severovýchodní Asie, jeho původním domovem je Čína, Kavkaz, Mongolsko, Nepál, Indie, ale také Sibiř. V současnosti je rozšířený po celé Evropě. Záznamy o účincích Rakytníku vedou až do starého Řecka. Odtud také pochází název – Hippophae, který v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové totiž zaznamenali, že koně pasoucí se v oblasti, kde rostl rakytník, dobře prospívali a jejich srst dostávala lesklý nádech. Rakytník má výrazný regenerační, protizánětlivý a epitelizační účinek, zvyšuje vitalitu a pružnost pokožky. Vykazuje i protinádorové účinky (v USA jsou známy první pozitivní výsledky při léčbě rakoviny děložního krčku). U rakytníku řešetlákového nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky, ani není známa žádná kontraindikace.

                

  Měsíček lékařský (Calendulla officinalis)

Původní domov měsíčku je v teplých oblastech Evropy, hojně rozšířený je také v Egyptě i v Americe. Používá se v tradiční  i v tibetské, čínské a ruské medicíně. Měsíček lékařský spadá právem do kategorie léčivých bylin uznávaných i lékaři v ppéči o problematickou pokožku, pokožku s ekzémy, lupenkou i akné.Měsíček je velmi známou a ceněnou léčivou bylinou pro své dezinfekční, antibiotické a antiseptické účinky. Je velmi vhodný pro suchou, citlivou i dětskou pleť. Používá se zejména pro své zklidňující účinky na kůži – na záněty, ekzémy, popraskanou kůži, nehojící se rány, i k natírání pokožky při  nádorových onemocněních kůže, též na stařecké pigmentové skvrny. Šetrně léčí plísňová onemocnění kůže, na které klasická medicína často předepisuje léky s nepříjemnými vedlejšími účinky nebo omezenou dobou používání. 
Měsíček nemá vedlejší účinky, lze ho užívat dlouhodobě.

                        

     Arnika montana - Arnika horská

        Vytrvalá bylina se žlutými květy, která roste zejména na loukách v podhůří a v horách. Extrakt z květů Arniky působí hojivě, popdoruje hojení ran, uplatňuje se při léčení zánětů křečových žil, pohmožděnin, hematomů, otékajících nohou, nebo při chronických kloubních problémech. při vymknutí, trombóze, krevních podlitinách a zhmožděninách, revmatismu. Protizánětlivé působení arniky se využívá i při ekzémech a zánětech kůže. Přípravky s Arnikou při zevní aplikaci pomáhají při pohmožděninách, při poranění kloubů (podvrtnutí, vymknutí). Při použití ve formě masážního oleje pomáhá arnika prohřívat ztuhlé a unavené svaly a tím napomáhá jejich relaxaci.

Eukalypt

Eukalypt je aromatická látka pocházející ze stromu s názvem blahovičník, který roste v Austrálii, a tvoří až 95 procent místních lesů. Jeho listy jsou nejoblíbenější potravou koal a původní obyvatelé nejmenšího kontinentu ho odedávna používají pro léčení zánětů, nachlazení a proti astmatu. Eukalypt má antiseptické, antiflogistické, derivační (při revmatismu, bolestech svalů). Podporuje procesy hojení, chrání i proti vzniku nejrůznějších viróz. Éterický eukalyptový olej má pozitivní účinky na dýchací cesty, podrážděné sliznice a při kašli, rozpouští tuhé hleny, čistí dýchací trakt, snižuje horečky a celkově tělo dezinfikuje, Eukalyptový olej potlačuje návaly úzkosti, panický strach a působí proti depresi.

  Šalvěj lékařská

Šalvěj je posvátná bylinka kterou Číňané používají již celá tisíciletí. Egypťané používali šalvěj při léčbě ženské neplodnosti. Používá se k hojení jizev a posílení pokožky. Šalvěj lékařská má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Zmírňuje tak bakteriální infekce, pomáhá při mykotických infekcích.

Plody jalovce

Jalovec je účinný na mastnou, zánětlivou pleť a při tzv. rozšířených žilkách. V masážních a koupelových přípravcích pomáhá v olnění ztuhlých a bolestivých svalů, při dně a revmatizmu, dále po námaze a cvičení, je vhodný k péči o unavené nohy. Při celulitidě podporuje tok lymfy, a tím i odtok látkových zplodin z těla – má očistný účinek.
Urychluje hojení ran a zabraňuje tvorbě jizev, je vhodný při nadměrném zadržování vody v těle. Zábly s jalovcemy napomáhají odstranit bolestivost kloubů.

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská je medonosná rostlina, která je zimovzdorná a velice vytrvalá.  Její název vychází z řeckého slova "melissa", které znamená "včela". Meduňka tiší bolesti, posiluje nervy, tlumí křeče, upravuje krevní oběh a srdeční činnost. Uklidňuje trávicí ústrojí - pomáhá při nadýmání, žaludečních křečích, nechutenství, ale i při bolestivé menstruaci či závratích. Příznivě působí i při nachlazení a chorobách žlučníku. Obklady z meduňky se uplatňují při léčbě pohmožděnin, otoků a revmatismu. Meduňka pomáhá také při léčbě kožních infekcí, oparů, bradavic, lupénky či kopřivky. V kosmetice se využívá zejména do přípravků určených pro problematickou a mastnou pleť. Pleti dodává svěžest. Na psychiku působí Meduňka jako sedativum. Má výrazné zklidňující účinky, snižuje stres a uvolňuje. Působí příznivě při nervozitě, migrénách, stavech úzkosti, nespavosti a psychických poruchách.

 

...a ještě mnohem více z přírody


Bambucké máslo (Butyrospermum Parkií) 

Bambucké máslo neboli Shea Butter je vzácným přírodní produkt který se získává ze semen plodů afrického ořešáku Shea (Máslovníku afrického). Ten roste převážně v africkém subsaharském pásu savany. Semena plodů se ručně sbírají, dále suší  na slunci a praží. Pak se ručně hnětou do doby, než vznikne tuk máslové barvy a konzistence. Bambucké máslo je velmi jemný rostlinný tuk který je ideální pro zralou, velmi suchou, citlivou pokožku. Regeneruje vysušenou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání, pečuje o podrážděnou, narušenou či poškozenou pleť. Pomáhá při spálení od slunce i při omrzlinách, chrání pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí, má přirozený UV faktor cca 4. Působí proti předčasnému stárnutí pokožky - obsahuje účinné antioxidační aktivní látky, stimuluje mikrocirkulaci kožních buněk a zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám. Bambucké máslo se rozpouští při tělesné teplotě, rychle se vstřebává do pokožky a dobře váže vodu, proto skvěle hydratuje pleť. Snáší ho všechny typy pleti, neucpává póry. Je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla.

 

Jojobový olej

Jojobový olej je jedním z nejluxusnějších olejů.  Svým složením má nejblíže k přirozenému olejovému filtru, který produkuje naše pokožka. To je důvod, proč je vhodný pro mastnou a smíšenou pleť. Olej je bohatý na proteiny, mastné kyseliny omega 3 a 6 a další aktivní antioxidační složky, optimálně vyživuje a regeneruje pokožku. Velmi efektivně čistí a hydratuje pokožku, zjemňuje ji a ochraňuje, zvyšuje také její elasticitu a vyhlazuje vrásky. Aktivně penetruje do podkoží, proto nezanechává pocit mastnoty a má dobrou snášenlivost. Má přirozený UV faktor 3-4.

 

Arganový olej 

Arganový olej je dalším z jedinečných přírodních produktů. Má silné regenerační a zvláčňující účinky. Je ideální pro zralou, suchou, citlivou, poškozenou nebo předčasně zralou pleť, které dodává vitalitu. Blahodárně působí na pokožku zarudlou, vysušenou, pro své jedineční vlastnosti a jemnost se používá právě také při alergiích a na přecitlivělou pokožku. Vyhlazuje a zjemňuje pleť, přirozeně pokožku chrání před vnějšími vlivy, hydratuje a dodává jí důležité bioaktivní látky. Je vhodný pro všechny typy pleti, dokonce i pro pleť dětskou a chrání je před škodlivými okolními vlivy. Je to velmi vzácný a mimořádně cenný olej se silnými antioxidačními účinky, vysokým obsahem mastných nenasycených kyselin a nezvykle vysokým množstvím vitamínů A, E a F. Je po staletí používaný na zkrášlení pokožky a udržení mladistvého vzhledu.

 

Meruňkový olej

Meruňkový olej lisovaný za studena z jader pecek meruněk je novinkou mezi panenskými oleji. Obsahuje vitamíny B15, B17 a B 19, které žádné jiné oleje neobsahují. Rychle se vstřebává, je výborně snášen všemi typy pokožky, dokonce i dětskou. Pečuje o problematickou pleť postiženou akné a ekzémy a o pleť poškozenou nadměrným opalováním. Má zvláčňující, zklidňující a vysoce regenerační účinky, ošetřuje suchou a popraskanou kůži.

 

Slunečnicový olej

Slunečnicový olej se označuje jako hřejivý. Podporuje prokrvení pokožky, proto tvoří vhodný základ pro přírodní masážní a kosmetické kompozice. Také pomáhá pokožce vypořádat se s akné a ekzémy. Obsahuje vysoké procento kyseliny linoleové, má zvláčňující účinky.

 

Šípkový olej

Šípkový olej se získává lisováním ze semen šípků růže svraskalé. Jde o významný přírodní zdroj některých nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Díky svému složení má jedinečné účinky - především na pleť. Řadíme ho mezi jedny z nejlepších rostlinných olejů na hojení jizev. Je výjimečně účinný v boji proti vráskám, zmírňuje stárnutí pleti a přispívá k její hydrataci. Působí na pleť protizánětlivě, regeneruje ji a zjemňuje. Viditelně zpomaluje projevy stárnutí, zpomaluje tvorbu vrásek, vrásky již vytvořené vyhlazuje. Navrací pleti přirozenou elasticitu, optimálně ji vyživuje. Hodí se k ošetření pokožky u nastávajících maminek a malých dětí. Při pravidelném používaní zanechává pokožku hebkou, elastickou a tonizovanou. Pomáhá také s hojením jizev. Pro své účinky je ideální pro zralou pleť.

 

Sójový olej

Sójový olej se získává ze semen sóji. Obsahuje přírodní nutriční látky jako jsou nenasycené tuky a lecitin,  dále obsahuje provitamín A, vitamíny E, B a K, draslík, železo, fosfor a aminokyseliny.  Na pleť má sojový olej účinky změkčující a zvláčňující a posiluje její obranyschopnost. Je vhodný pro všechny typy pleti, zjeména je ideální pro suchou pleť, kterou hydratuje a silně zvláčňuje. Navrací pokožce pružnost a zabraňuje jejímu dalšímu vysychání. Je vhodný i pro pokožku problematickou, s akné a ekzémy.

 

Kokosový olej

Kokosový olej se získává z čerstvých kokosových ořechů kokosovníku. Kokosovník ořechoplodý (Cocos nucifera, palma z čeledí arekovitých) se pěstuje v palmových hájích v čisté přírodě na pobřeží exotických Filipín. Čerstvé kokosové ořechy se zde zpracovávají tradičními postupy. Unikátních vlastností tohoto oleje se využívá jak ve zdravé kuchyni, tak v péči o tělo, pokožku či vlasy. Kokosový olej je výborný jako tělový a pleťový olej. Je ideální pro suchou, citlivou i velmi citlivou pokožku dětí i dospělých, kterou chrání a zvláčňuje. Intenzivně pokožku chrání, hydratuje a přirozeně regeneruje. V zimě ochrání pleť a rty před mrazem, v létě pečuje o kůži po opalování, přičemž má schopnost ji regenerovat při spálení. Stimuluje totiž přirozené regenerační procesy buněk a tím podporuje schopnost pleti obnovit se vlastními silami. Díky tomu že se snadno vstřebává a nezanechává nepříjemný pocit mastnoty je také skvělým masážním olejem, i pro osoby s mastnější pletí. Díky antibakteriálním vlastnostem působí také proti infekcím způsobujícím akné, zmírní zánět a zároveň předchází vzniku jizviček. Kokosový olej je bohatý na antioxidační látky, které bojují proti volným radikálům a zpomalují tak proces stárnutí pleti. Účinně pomáhá také při celulitidě.

Sacha Inchi olej (Plukenetia Volubilis Seed Oil)

Sacha Inchi neboli Inca Inchi (Plukenetia Volubilis L.) je rostlina pocházející z peruánské amazonské oblasti. Olej se získává ze semen Sacha Inchi lisováním za studena Je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, zejména Omega 3 a Omega 6. Při vnitřním užití tento olej posiluje kosti a pomáhá předcházet osteoporóze, pomáhá při hubnutí, v prevenci a udržení dobré kondice. Snižuje hormonální problémy žen, pomáhá při astma. Předchází vypadávání vlasů, posiluje nehty. Dodává energii celému organismu. Na pokožku působí olej Sacha Inchi jako antioxidant a zpomaluje procesy stárnutí pokožky a celého organizmu. Pomáhá udržet zdravou, pěknou pokožku, pomáhá při léčbě ekzémů, lupénky a uhrovitosti.

 

Mandle - mandlový olej

Mandle je jádrem pecky mandloně obecné, stromu rostoucího v subtropických oblastech.   Mandloň pochází ze Středního východu, nyní se vašek pěstuje ve Středomoří. Mandloý olej má v péči o kůží dlouhou tradici. Po staletí se používá pro zkrášlení a výživu pokožky,  pro péči o pleť se používal již za vlády Římanů. V aromaterapii patří mezi neojolíbenější nosiče. Z mandlí se lisuje velmi hodnotný a jemný olej, který je téměř bez barvy a bez zápachu. Olej je mimořádně dobře snášen i velmi citlivou pokožkou a velmi dobře se vstřebává. Vysoký obsah esenciálních mastných kyselin v mandlovém oleji má významnou roli při ochraně zdraví pokožky, podpoře krevního oběhu. Pokožku vyživuje a chrání před vysušením a zlepšuje její ochrannou funkci.
Masáže - vhodné pro všechny typy pokožky, zejména velmi vodné pro kůži suchou a citlivou

Olej z Pupalky dvouleté, Pupalkový olej

Olej z pupalky dvouleté je vynikajícím a přírodním léčivem. Je bohatý na kyselinu gama-linolenovou (GLA). Působí preventivně proti ekzematickým projevům na kůži. Uklidňuje suchou, narušenou, podrážděnou a ekzémem zasaženou pokožku. Kůži vyživuje a napomáhá hojení ran.


Další složky  a suroviny v lékopisné kvalitě

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je obsažena v každém živém organismu a je jednou z nejznámějších účinných látek systému proti stárnutí: Má zásadní význam ve struktuře pleti, její obnově a funkci. Vyskytuje se přirozeně v tkáních, kde tvoří mezibuněčnou výplň a významně se podílí na struktuře a pevnosti pleti. Má jedinečnou schopnost zadržovat vlhkost v pleti. Svými antioxidačními účinky ji chrání před volnými radikály, podporuje tvorbu kolagenu a podílí se na jiných důležitých biologických pochodech v pokožce. Vyhlazuje starší vrásky a oddaluje vznik nových, stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu. Zajišťuje optimální hydrataci kůže a tím obnovuje její elasticitu. Výrazně koriguje problémové projevy pleti, urychluje hojení ran, brání vzniku jizev.

 

Kaviár extrakt

Kaviárový extrakt svou přírodní biologickou aktivitou převyšuje účinky běžně využívaných kosmetických složek. Díky vysokému množství vitamínů, aminokyselin, minerálů a proteinů komplexně působí na hydrataci a regeneraci pleti, poskytuje ochranu proti volným radikálům. Je významným činitelem při redukci vrásek, zpomaluje proces stárnutí. Podporuje také přirozené funkce pokožky, intenzivně vyživuje pleť. Dodává pleti důležité minerály, vitamíny a stopové prvky. Obsahuje vitaminy A a D, které jsou hlavním prostředkem na likvidaci vrásek, mají výrazný regenerační účinek a působí proti účinkům volných radikálů.

 

Kolagen

Kolagen má na pleť vypínací účinky, zpevňuje ji a regeneruje. Pomáhá vyhlazovat a mírnit vrásky, zabraňuje tvorbě nových vrásek, zpomaluje stárnutí pleti. Pomáhá vyrovnat barevnost kůže, zesvětluje stařecké a pigmentové skvrny, redukuje jizvy po akné.Reguluje i promaštění pokožky. Povzbuzuje také tvorbu vlastního kolagenu.

 

ENERGISOME Q10 = unikátní komplex Koenzym Q10 + Karnitin + Lecitin

ENERGISOME Q10 významně pomáhá buňkám vytvářet (aktivovat a obnovovat) energii pro veškeré buněčné procesy. Odstraňuje příčiny a projevy stárnutí pleti a aktivně podporuje její regeneraci. Tento unikátní komplex s vysokým obsahem účinných látek působí na buněčné úrovni kdy dodává buňkám pleti potřebnou energii pro boj proti hlubokým vráskám a proti všem známkám únavy. Aktivně podporuje využití energie v buňkách a obnovuje jejich energetické rezervy, čímž významně podporuje obnovu a revitalizaci pleti. Pokožku udržuje hladkou a jemnou, zlepšuje a zvyšuje její elasticitu a pevnost. Pleti navrací svěží mladistvý a odpočatý vzhled, rozjasňuje ji a omlazuje. Postupně jsou vrásky viditelně redukovány, brání tvorbě vrásek nových. Svými silnými antioxidačními účinky pomáhá chránit pleť před UV zářením a dalšími škodlivými vlivy a je tak velmi dobrou ochranou a prevencí proti stárnutí.

Koenzym Q10 výrazně podporuje elasticitu pleti, působí proti vzniku vrásek a napomáhá zpevnění pokožky. Navrací a pomáhá udržovat mladistvý vzhled pleti. 

Karnitin funguje jako antioxidant a působí proti stárnutí pleti. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu, viditelně zjemňuje póry a zmatňuje pleť. Účinně působí proti nedokonalostem pleti, redukuje celulitidu. Pomáhá také chránit pokožku před úbytkem vlhkosti a urychluje její regeneraci.

Lecitin se v kosmetice používá díky své schopnosti - podpoře pronikání účinných látek do pokožky. Díky lecitinu se účinné látky lépe vstřebávají, optimalizuje také funkce tukových žláz, napomáhá dýchání pokožky a znatelně zpomaluje stárnutí pleti.

 

Argireline® (přírodní botox, nebo také “živá voda”)

Argireline (Acetyl hexapeptid) je syntetická kosmetická přísada vytvořená pro boj proti vráskám. Je bezpečnou a šetrnou alternativou botoxového ošetření. Podobně jako botox se podílí v boji proti vráskám. Postupně zabraňuje mechanickému pokrčení mimických vrásek. Dostatečně pleť hydratuje a odstraňuje z povrchu kůže šupinky vzniklé dehydratací a zjemňuje pleť. Výrazně tak zamezuje rozvoji vrásek a mimických vrásek.

 

Omega 9 Ceramide®

Ceramidy jsou lipidy skládající se z mastné kyseliny a sfingosinu. Ve velké koncentraci se přirozeně vyskytují v buněčných membránách, patří mezi hlavní složky svrchní vrstvy naší pokožky. Spolu s dalšími látkami fungují jako bariéra pokožky – chrání ji před škodlivinami, včetně volných radikálů a mikroorganismů. Zároveň ceramidy brání pleť před ztrátami vody. Množství ceramidů obsažených v pokožce klesá s věkem. Každodenním dodáváním ceramidů pleti prostřednictvím kosmetických přípravků se zvyšuje pevnost pleti a lze předejít či zabránit předčasným projevům stárnutí i tvorbě vrásek. Po ošetření ceramidy je pokožka výrazně vypnutější. Ceramidy dlouhodobě hydratují a regenerují suchou a náročnou pleť, dodávají jí pevnost. 

 

Přírodní minerální sluneční filtr (NANO free)

Přírodní minerální složka s proti UV vlastnostmi poskytující přírodní ochranu před sluncem. Tento filtr nebsahuje NANO částice, proto neproniká do pokožky, kde může působit až toxicky. Působení filtru je tak pouze fyzikální, kdy jeho jemné částečky vytváří na pokožce  UV bariéru a nebezpečné záření odráží a zabraňují jeho pronikání dovnitř. Tato přírodní složka je dobře snášena velmi citlivou pletí dospělých osob i dětí.

 

Niacinamid (vitamin B3)

Tento vitamín má schopnost blokovat tvorbu melaninu a zároveň udržuje optimální hydrataci

Vitamíny A, E a panthenol:

Vitamíny A a E patří mezi důležité antioxidanty, které zabraňují stárnutí kůže. Vitamín A vyrovnává nedostatky stárnoucí kůže a pomáhá jí navracet mladší vzhled, panthenol pak přirozeným způsobem stimuluje regeneraci a zklidnění pokožky. Pokožku chrání a udržuje ve zdravém stavu.


Kyselina mléčná
Kyselina listová
Lactosa
FUCOGEL
UREA
Glukosamin sulfát
MSM
Glycerin
Allantoin
 


Minerální bohatství pro balneo procedury
Bahno Mrtvého moře
Sůl Mrtvého moře                     


 

Konzervanty v kosmetice

Pomáhají či škodí - jak to s nimi vlastně je?

Konzervanty jsou přírodní nebo syntetické chemické látky, které se přidávají do různých produktů (jídlo, léčiva, kosmetika,...) za účelem zabránění nežádoucích chemických přeměn nebo jejich rozkladu mikroorganismy.  V kosmetice fungují jako ochrana před bakteriemi, plísněmi a houbami. Prodlužují tak dobu použitelnosti kosmetiky a nás chrání před škodlivými mikroorganismy, které by se v kosmetice bez konzervantů mohly vyskytovat. Nejnebezpečnějším z nich je pro nás bakterie Escherichia coli. Použití konzervantů v kosmetice je téměř nezbytné, protože bez nich by docházelo k množení nebezpečných mikroorganismů v kosmetických výrobcích a ty by se tak pro nás a naše zdraví staly nebezpečnými.

 

Parabeny - prospěšné či škodlivé?

Parabeny jsou nejpoužívanějšími a také nejdéle používanými z konzervantů. Tyto estery kyseliny karboxylové a jejich soli zabíjí bakterie, plísně i houby. Otázka jejich škodlivosti však dělí odborníky v tomto poli na dva tábory: Jedni tvrdí, že parabeny jsou zcela neškodné a velmi účinné konzervanty, u některých druhů kosmetiky dokonce nenahraditelné. Druzí tvrdí, že parabeny mohou vyvolávat alergie. A protože na zvířata měly podobné účinky jako estrogen, mohou prý vést k nemocem spojeným s výší hormonální hladiny.
V současné době se mluví o jejich souvislosti s karcinogenními účinky (způsobující rakovinu), ale nikdo to na 100 procent ještě nepotvrdil. Neustále se provádějí testy, experimentální zkoušky, které by měly takové tvrzení potvrdit, či vyvrátit a zatímco jedni tvrdí, že používání parabenů rozhodně může vést k rakovině, jiní to odmítají. Studia o vzniku rakoviny stále probíhají a rozhodně nikdo nemůže tvrdit, že parabeny stoprocentně způsobují tak vážná onemocnění.

Pravda bude někde mezi. 

Povolené parabeny jsou zcela legální a dají se považovat za bezpečné. Patří mezi ně methylparabeny, ethylparabeny (E 214), propylparabeny (E126) a butylparabeny. U kosmetických výrobků obsahujících tyto parabeny se jejich použití nijk bát nemusíte. V kosmetice jsou obsaženy poměrně málo (přibližně jedno procento). Jejich obsah v přípravcích je limitován legislativou. Pokud se ovšem rozhodnete jakoukoliv kosmetiku obsahující parabeny pro jistotu úplně vynechat, stále nemáte vyhráno. Výrobky označené jako "bez parabenů" většinou totiž obsahují jiné konzervační látky, které mohou být mnohdy škodlivější. Mezi takové konzervanty patří např. methylisothiazolinon (MIT) a methylchloroisothiazolinon (MCIT). U nich prozatím neznáme následky jejich dlouhodobého používání a ve větším množství nejsou bezpečné. 
 

Co je  fenoxyethanol a k čemu slouží?

V některých druzích kosmetiky  - hlavně v kosmetice přírodní, se jako součást konzervantu používá aromatická organická sloučenina zvaná fenoxyethanol (též "růžový éter" či "monofenylglykoléter"). Fenoxyethanol je bezbarvá olejovitá kapalina, mírně rozpustná ve vodě. Má baktericidní účinky a proto se používá jako konzervant v parfémech, repelentech, povrchových antiseptikách, léčivech atd. Mimo jiné dokáže také zvyšovat propustnost buněčných membrán a zesilovat tak účinek kosmetických přípravků.  Ve vyšším množství může ovšem vyvolávat alergické reakce. Ale opět platí že v kosmetice je obsažen v malém množství, které je limitováno legislativou. Fenoxyethanol působí i jako fixátor vůní, této jeho vlastnosti se využívá např. u parfémů.
 

Odborníci doporučují střídat krémy a celkově kosmetiku s podobnými látkami s kosmetikou přírodnější, která je pro tělo vlastní.