Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

SPA koupele

DOMÁCÍ LÁZNĚ - HOME SPA - KOUPELE S BLAHODÁRNÝMI ÚČINKY

Potřebujete zastavit, odpočinout si, zarelaxovat? Chcete se nechat hýčkat?
Ozdravné a relaxační účinky koupele si můžete nyní dopřát v pohodlí Vašeho domova a Vaší koupelny.


Po aromaterapeutické solné lázni se budete cítit jako znovuzrození.

Koupelové sole DERMAPRO® jsou bohaté na cenné unikátní minerály.

Koupele s jejich použitím vás osvěží, uvolní dýchací cesty, vytvářejí přirozený pocit zdraví. Koupele otvírají póry a účinné látky se krevním oběhem dostávají rychle do těla. Tyto přísady působí účinně vstřebáváním nejen z pokožky, ale i inhalací, kdy ulevují při astma, rýmě a při zánětech horních cest dýchacích, při bronchitidě.
Po staletí lidé využívají Sůl z Mrtvého moře pro její mimořádné regenerační účinky na tělo a kůži. Bohatá na hořčík, draslík, sodík, vápník, zinek, chlor, brom, jód a další cenné minerály, které jsou ojedinělé svou kombinací, je mnohem účinnější než běžná mořská sůl. Kosmetika s obsahem těchto účinných látek Mrtvého moře je určena k péči o pleť jak u lidí s bezproblémovou pletí tak především u lidí které trápí akné, lupénka, atopický ekzém, velmi citlivá a suchá pleť a pokožka. Koupele v solích Mrtvého moře mají významné ozdravné a omlazující účinky na pokožku a celý organismus. Pomáhají při bolestech svalů, při kloubních potížích, zbavují stresu, jsou skvělým relaxantem při únavě, při vyčerpání, po nemoci. Zlepšují krevní oběh, udržují přirozenou vlhkost a pH pokožky rozproudí tok lymfy, detoxikují pokožku a redukují tak projevy celulitidy. Po koupeli je pokožka zrevitalizovaná, hebká a vláčná. Koupele odplaví starosti a dodají vitalitu a energii.

Jak si vytvořit domácí aroma solnou lázeň

Co si připravit?

1) Intimní atmosféra

Po náročném dni je solná aroma koupel ideální terapií. Nejprve si vytvořte intimní, příjemnou a působivou atmosféru ve které můžete relaxovat a nechat rozmazlovat a regenerovat všechny vaše smysly. Vyhraďte si svůj čas a najděte si klid pouze pro sebe. Vitalitu a úlevu kterou vám koupel poskytne ucítíte velmi záhy a bude Vás provázet po dlouhou dobu. Nezapomeňte také na pitný režim a připravte si ke koupeli Váš oblíbený nápoj pro doplnění tekutin.

2) Peelingové ošetření před koupelí

Pokud použijete Celuli, osvěžující peelingovou sůlPeelingovou sůl NATUR s minerály Mrtvého moře, nebo Anti-age oil peelingovou sůl s kyselinou hyaluronovou a Kaviárem pro revitalizační péči s omlazujícími účinky, Vaší pokožce peelingovým ošetřením velmi prospějete. Pokožku omlazuje a působí příznivě jako prevence celulitidy. Pokud Vás již tyto potíže trápí, výrazně problematickým partiím pomůžete. Peelingové ošetření můžete provést před samotnou koupelí, nebo během koupele. Lze provést ručním masírováním postižených či kritických míst, nebo za pomoci lufy či masážní žínky. Více o peelingu naleznete zde.

3) Návod na koupel

Solná aromaterapeutická koupel je vhodná pro relaxaci a pro všechny typy pleti.
Optimální teplota vody by měla být 36 až 38 stupňů Celsia. Příliš horká voda zbytečně zatěžuje srdce a krevní oběh, navíc pokožka tak ztrácí více tuku a vlhkosti. Na vanovou celotělovou lázeň (vana cca 100l) použijte 200 – 250 gramů koupelové soli. Sůl nasypte do vany a nechte rozpustit. Pro koupel platí totéž známé pravidlo, že se nevstupuje do vody s plným žaludkem. Pouze tak se můžete být koupel uvolňující a relaxační. Doporučená doba lázně je zhruba 15 – 20 minut. Tělu postačí pár minut, aby přijalo teplo vody a účinné látky z přísad. Ve vaně se uvolněte a odpočívejte, relaxujte. Během této doby se kůže odstraňují nečistoty, vyrovnává se pH a vstřebávají se veškeré minerální složky a účinné látky z esencí a bylin. I proto není vhodné používat mýdla a sprchové gely. Můžete si po dobu lázně ale dopřát i další kosmetické procedury jako například aplikaci přírodní obličejové masky nebo vlasový zábal.

Pro lokální koupel rukou, nohou (při lupénce, ekzému, kožních mykózách) v 6 litrech teplé vody rozpusťte 3 vrchovaté polévkové lžíce soli z Mrtvého moře a postiženou část těla ponořte do koupele na 20 minut. Aplikujte 1x denně, po dobu 1dle potřeby.

Celotělové aktivní koupele při lupénce provádějte po dobu 10 až 14 dnů. Koupel aplikujte 1x denně s vyšší koncentrací soli. 400 až 500 g soli rozpusťte ve vaně, ulehněte do lázně a setrvejte 15-20 minut.. Nepoužívejte proto po koupeli mýdlo nebo sprchovací gel. Po koupeli opláchněte tělo čistou a vlažnou vodou.

4) Po koupeli

Následně po koupeli se krátce osprchujte a osušte. Dokonalého uvolnění a účinku docílíte když se po koupeli přikryjete přikrývkou a prodloužíte si relaxaci, v klidu a v teple. Je také vhodné doplnit tekutiny, ideální je minerální voda, čistá voda bez bublinek, šálek oblíbeného čaje.

Vhodné je závěrečné ošetření pokožky některým z přípravků wellness kosmetiky

Upozornění:

Minerály Mrtvého moře zvyšují osmotický tlak, čímž zprostředkovaně dochází ke zvýšení krevního tlaku a zvýšené srdeční činnosti. proto pokud se léčíte se srdečně-cévními potížemí, koupele ve větším rozsahu zkonzultujte se svým lékařem. Můžete nám též zaslat dotaz do naší poradny.