Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

Masáže

MASÁŽ JAKO ZDROJ RELAXACE, JAKO PREVENCE  I JAKO LÉK

 

Masáž je speciální procedura která působí na fyzické i mentální úrovni. posiluje organismus, zvyšuje výkonnost a osvěžení po fyzické i psychické námaze. Masáže pomáhají v doléčování chorobných a poúrazových stavů, ovlivňují nervovou a hormonální soustavu. Jednotlivé masážní tahy působí na kůži, svaly, šlachy a cévy a zprostředkovaně také na klouby a páteř. Masáž má vliv na detoxikaci, vlivem masáží dochází k důkladnému prokrvení kůže i svalů, což urychluje látkovou výměnu a odplavování usazených škodlivin z těla.
Působení masáže na lidský organismus je mnohostranné a blahodárné. Během masáže se uvolňují bolestivé a napjaté svaly, zlepšuje se jejich ohebnost, uvolňují se kloubní blokády. Masáž má vliv na zlepšení žilního krevního oběhu a látkové výměny. Správně prováděná masáž uvolňuje psychické napětí a pomáhá při bolestech hlavy. Masáž má na člověka celkový uklidňující nebo povzbuzující účinek

Existuje mnoho různých a speciálních technik masáží vzniklých a vyvinutých v různých částech světa jako např. Masáže lávovými kameny, Havajská masáž, Bambusová masáž, Čokoládová masáž. Thajské masáže aj.


 

    Masáže s aromaterapeutickými účinky


Pokud je pro masáž použit vhodně zvolený masážní olej, je poté procedura mnohem více uvolňujícím zážitkem. Kombinace účinků dotyku se silou čichových vjemů velmi uvolňuje, aktivuje či stabilizuje psychiku. Silice obsažené v masážním oleji pronikají během masáže pokožkou do těla, zároveń se také inhalují, působení doznívá ještě dlouhou dobu po samotné masáži Pro lepší požitek z masáže mohou být zapáleny aromatické svíčky, které působí intimně a pohodově. Oblíbeným masážním a tělovým olejem pro své aroma je Sladká Vanilka  a olej Levandule lékařská. Tyto masážní oleje jsou velmi vhodné i pro partnerskou masáž. Dopřejte sobě i vašemu partnerovi úchvatný relaxační zážitek. Uvolněte si a navoďte si s partnerem tu správnou atmosféru. Pokud chcete poskytnout partnerovi uvolňující a relaxační masáž, musíte být sami klidní a uvolnění,abyste případné napětí na partnera nepřenášeli.
 

 


   Masáže dětí

Malé děti mají velmi jemnou a citlivou pokožku, svaly ještě zdravé a nezkrácené. Proto je masáž spíše v podobě jemného hlazení. Masáž malých dětí trvá cca 15 až 30 minut podle věku dítěte. Teprve u větších dětí školního věku je možné podle potřeby zařadit některé prvky z masáží dospělých. Při masáži se děti uvolní, zklidní, zbaví se stresu a únavy. Masáž se osvědčila zvláště u dětí  neklidných, nespavých, hyperaktivních a u dětí s lehkou mozkovou disfunkcí. Ideální pro děti je Neutrální tělový olej, nebo mandlový olej s BIO rakytníkovým extraktem BIO Rakytník řešetlákový. Heřmánkový olej a Meduňkový olej zklidňují, pomáhají při nespavosti, navozují klidný a zdravý spánek.
 


     Masáže těhotných

Masáž těhotných je velmi jemná, relaxační, se zaměřením na přetěžované části těla při bolesti zad ( především v bedrech a kříži), při otocích nohou a bolestí způsobené přetížením klenby chodidel. Při otocích rukou a s nimi spojenou necitlivostí v prstech, nebo při bolesti hlavy způsobené přerušovaným spánkem. Masáže šíje a zad se u nastávajících maminek provádí v sedě na masážní židli nebo v leže na boku, masáž nohou v leže na boku nebo na zádech. Masáž obličeje v sedě na masážní židli nebo vleže na zádech. Vhodným olejem je masážní olej s BIO Rakytníkem řešetlákovým nebo Neutrální tělový olej. Pro pomoc se strijemi či s celulitidou je vhodný Celuli olej nebo olej sladká Vanilka.

 
    Sportovní  masáž

Sportovní masáž vychází z masáže klasické, má ale svá specifika jak v pořadí hmatů, tak v razanci jejich provádění. Jednotlivé hmaty jsou uspořádány vzestupně podle účinku dráždění na prokrvení a podle intenzity směrem od nejslabších. Mezi masérské hmaty sportovní masáže patří: úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění, pohyby v kloubech a závěrečné tření. Masáž se se aplikuje buď lokálně, na potřebnou část těla nebo celkově, což se využívá především u přípravné masáže a masáže odstraňující únavu.Jejím hlavním úkolem je především urychlit zotavení po sportovním výkonu. Pro zvýšení účinku je vhodné tělo sportovce nejprve prohřát a to buď teplou esenciální koupelí či sprchou, bahenním či slatinným zábalem, soluxem, užitím vysokofrekvenčních proudů nebo saunováním. Pro tyto typy masáží je velmi vhodný masážní olej se silicemi Lemongrass-Máta, Meduňka lékařská, nebo olej s Levandulí lékařskou.


  Rehabilitační - fyzioterapeutická masáž

Nejčastěji je vyhledávána při bolestech páteře, uvolňuje svaly a klouby, zlepšuje prokrvení a ztuhlost svalů, ale také působí velice efektivně na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů i nervové soustavy. Tato masáž je prováděná buď fyzioterapeutem, nebo jinak zdravotně vzdělaným terapeutem. Rehabilitační masáž musí být prováděna bez intenzivní bolesti a násilí. Pociťuje li masírovaný bolest dochází k reflexnímu stažení svalů a navození opačného efektu, než kterého je třeba dosáhnout. Ideální je, když rehabilitační masáž působí preventivně, místo řešení konkrétního problému je spíše uvolňující relaxací.  Rehabilitační masáž je účinná i jednorázově, ale pravidelná masáž odstraní bolest a zlepší pohyb vašeho těla. Pro rehabilitační masáže a rychlou úlevu doporučujeme rehabilitační masážní olej ARTRO. Účinným olejem pro rehabilitační masáže je také olej Heřmánek s extraktem z heřmánku lékařského a esencemi heřmánku římského.


    Anticelulitní masáže

 

Anticelulitní masáže velmi příznivě působí na pokožku postiženou celulitidou. Jsou i vhodnou prevencí těchto potíží. Doporučujeme použít speciální masážní olej Celuli. Masáže tímto olejem zrychlují krevní oběh a aktivují lymfatický systém, detoxikují a vypínají pokožku a zmírňují tak projevy celulitidy, pomáhají při oteklých nohou. Plody jalovce a výtažky z Citrusů mají navíc stahující účinky a působí na ochablou povadlou pleť. Mandlový olej pokožku vyživuje a regeneruje,udržuje ji vláčnou a hebkou. Vhodným olejem pro anticelulitní péči je olej Zelený a bílý čaj, který pomáhá s detoxikací pokožky a chrání ji před škodlivými vlivy. Zlepšuje krevní oběh a tok lymfy, pomáhá s odvodněním a regenerací pokožky, pomáhá ji udržet pevnou a pružnou.

Antistresové a aromaterapeutické masáže

V dnešní často hektické době, kdy lidé zapomínají relaxovat a nechat odpočinout nejen tělo, ale i mysl, jsou masáže se zklidňujícími a relaxačními účinky skvělým  a jedinečným nástrojem pro návrat ztracené rovnováhy a posílení fyzického a duševního zdraví. Správně zvolená technika a dobře zvolený masážní přípravek pomáhají navodit klid, mírnit nervozitu, i depresivní stavy. Uklidňují a harmonizují unavenou a přetíženou psychiku, zbavují úzkosti a zároveň poskytují radost a dodávají potřebnou energii. Z našich masážních olejů doporučujeme pro navození klidné, pohodové a intimní atmosféry masážní olej Hygge masáž, nebo olej s antistresovými účinky Bergamot či olej Cedr-Ylang. Uklidňující účinky  a skvěle při  přepracování a úzkosti pomáhá Heřmánkový olej. Pro partnerské masáže s  afrodiziakálními účinky je vhodný olej Růže, Jasmín i Sladká Vanilka, nebo energizující olej Divoká Magnolia.  Osvěžující účinky na psychiku a při únavě má masáž s olejem Polynesia.