Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

Co vás zajímá

 

Hydratace pleti je důležitá...


FUCOGEL - UREA - MINERÁLY MRTVÉHO MOŘE

Hydratace v obecném slova smyslu vyjadřuje podíl vody v tkáních, v mezibuněčné hmotě, popř. i v jiných strukturách. Z kosmetického hlediska je tento pojem vymezen pro podíl vody v pokožce, především v jejích vnitřních partiích. Hydratace je v těchto partiích ovlivňována nesčetnými specifickými faktory, mezi něž patří naše stáří, pohlaví, genetické dispozice, stravovací návyky či pitný režim. Při kosmetickém ošetření je velmi důležité, aby byl zvolen takový hydratační přípravek, který je určený současnému stavu pleti a který efektivně doplní, případně nahradí, přirozený kožní film nebo za extrémních vnějších vlivů zesílí ochranu pokožky. Dobře hydratovaná pokožka a pleť je vláčná, hebká, bez vrásek, je méně zranitelná a odolnější vůči vlivům vnějšího prostředí. Unikátní komplex FUCOGELU, UREY a minerálů Mrtvého moře ošetřuje a chrání pleť po celý den.

FUCOGEL® jako dokonalý hydratační faktor.

Poskytuje okamžitý a dlouhotrvající hydratační účinek, díky vytvoření ochranného filmu, který zachycuje a udržuje vlhkost. Má výjimečné senzorické vlastnosti. FUCOGEL®  má výjimečné senzorické a hydratační vlastnosti. Poskytuje okamžitý a dlouhotrvající hydratační účinek. Na pokožce vytváří ochranný film který dokonale zachycuje a zadržuje vlhkost. Fucogel tak zajišťuje přirozenou hydrataci kůže. Působí proti stárnutí pokožky a proti vráskám, má zklidňující účinky, je vhodný pro alergiky. FUCOGEL® může zvýšit obsah vlhkost pleti během 3 hodin až na 79%. Výsledkem je efekt hedvábně jemné pleti, který je patrný již po prvním nanesení krému.

UREA v kosmetických přípravcích - co možná nevíte

Všichni většinou dobře známe, že urea neboli močovina je velmi prospěšná pro naši kůži. Urea, nebo také močovina je jedním z prvků, který odpovídá za přirozenou hydrataci pokožky, reguluje vlhkost v kůži a brání její ztrátě. Také má výborné léčivé vlastnosti v hojení prasklin, trhlin a malých ran. Díky svým účinným vlastnostem proniká do hloubky zrohovatělé pokožky a změkčuje zrohovatělou vrstvu, hluboce hydratuje šupinatou suchou pokožku nejen nohou, ale rukou, loktí a kolenou.  Přípravky s obsahem urey chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí, podnebí a vnějších faktorů. Krémy s ureou hojivě působí na popraskání pokožky a vyrovnávají barvu a strukturu kůže.
Urea má v kosmetickém průmyslu dvojí využití. Nízká koncentrace v krému nebo tělovém mléku poskytuje vynikající hydrataci a dokáže se postarat o suchou kůži. Naopak vysoký obsah urei dokáže posloužit jako chemický peeling, v takovém případě by ovšem obsah urei měl dosahovat alespoň 20%, ale je pravda, že v tak vysoké koncentraci je urea dost agresivní, proto není příliš vhodná pro časté použití. Jako ideální množství urey se jeví zhruba 3-10%, v této koncentraci dosáhnete nejlepšího hydratačního výsledku a zároveň urea nenaruší svrchní vrstvy kůže, což by naopak mohlo pokožku ještě více vysušit a výsledkem by byla dehydratovaná a přesušená kůže. Použití urei v menším množství, kolem 3% nebo 5%, dokáže zabránit ztrátě vody z kůže a pomáhá udržovat přirozenou ochrannou bariéru pokožky.


PREVENCE STÁRNUTÍ - REDUKCE VRÁSEK A OBNOVA PLETI

Kyselina hyaluronová - elixír mládí pro pokožku

 
CO JE VLASTNĚ KYSELINA HYALURONOVÁ A JAK PŮSOBÍ PROTI PŘÍZNAKŮM STÁRNUTÍ PLETI?
 
Kyselina hyaluronová je obsažena v každém živém organismu a je jednou z nejznámějších účinných látek systému proti stárnutí. Bývá právem nazývána molekulou mládí.  V boji proti vráskám a předčasnému stárnutí je nepřekonatelná. Dokáže výrazně zjemnit pokožku pleti a ta znovu získá mladistvý vzhled. Má zásadní význam ve struktuře pleti, její obnově a funkci.
Vyskytuje se přirozeně v tkáních, kde tvoří mezibuněčnou výplň a významně se podílí na struktuře a pevnosti pleti. Má jedinečnou schopnost zadržovat vlhkost v pleti. Váže množství vody odpovídající více než 4000 násobku její vlastní váhy a díky tomu dochází k intercelulárnímu ukládání vlhkosti. Uzavírá vlhkost v pokožce a tím pomáhá uchovat pevnost a elasticitu. Činí jí tak pružnou a hydratovanou po dlouhou dobu. S věkem ale její podíl v pokožce výrazně klesá. Dodáme-li však pleti kyselinu hyaluronovou, pleť díky tomu bude působit trvale svěžím a zdravým dojmem, bude pevnější a zářivější.
Kyselina hyaluronová má také výrazný regenerační účinek. Nepropustí k buňkám bakterie a viry, čímž pleti usnadňuje hojení. V medicíně se hojně využívá k léčbě popálenin či jiných ran, kde brání vytvoření plastické jizvy. Vyplňuje totiž svou gelovou charakteristikou hluboké jizvy či vrásky a vázáním vody kůži vypíná.
Svými vlastnostmi zásadně působí na stimulaci a růst nových buněk. Působí také pozitivně na akné a dermatitidu. Kyselina hyaluronová je velmi dobře snášena a při jejím použití se nevyskytují žádné vedlejší či alergické reakce.
 
Účinky kyseliny hyaluronové:
 
 
Přípravky DERMAPRO® řady BIO-PHASE2® obsahují komplex kyselin hyaluronových (HyActive a HA) ve vysoké koncentraci,  které se získávají nesynteticky, speciální biotechnologií.
 Tento hyaluronový komplex s dvěma různě dlouhými řetězci molekul tak působí nejen na povrchu pokožky, ale i maximálně do hloubky, do nejspodnějších vrstev pokožky, kde je působení kyseliny hyaluronové proti viditelným projevům stárnutí nejúčinnější. Poskytuje tak pokožce hlubokou hydrataci a obnovuje její funkce. Pleť vypíná a výrazně redukuje vrásky. HyActive díky své nízké molekulární  hmotnosti proniká do kůže, kde interaguje s kožními buňkami a složkami extracelulární matrice. V baterii studií byla prokázána jeho schopnost zlepšovat texturu pleti a redukovat vrásky.
Kyselina hyaluronová (HA) je lineární polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, přirozeně se vyskytující v lidském těle. Slouží jako organizátor pojivové tkáně a zajišťuje hydrataci kůže.Obrovská kapacita hyaluronanu pro vázání vody je základní charakteristikou ovlivňující jeho biologické účinky. 

 


 
AROMATERAPIE A JEJÍ ÚČINKY
 

 

 


 


O aromaterapii hovoříme tehdy, působí-li éterické oleje svou biologickou aktivitou na živý organizmus

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky, známé jako éterické oleje, a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. V aromaterapii se používají rostlinné oleje do kterých se přidávají aromatické olejové esence. Aromaterapie je známá metoda v oblasti relaxace již několik staletí. Již Kleopatra využívala vonných aromatických přípravků ke své relaxaci.
Při aromaterapii jsou využívány éterické oleje z aromatických rostlin.
Tyto oleje obsahují 100% přírodní prvky a liší se podle užití. Aromaterapie se zabývá celkovým uvolnění svalstva i naší mysli. Snaží se harmonizovat celkový stav. Pomocí éterických olejů se navodí příjemná aromaterapeutická atmosféra, vhodná pro klidný opočinek a meditaci. Cílem aromaterapie je posílení celkové přirozené imunity organismu. Oleje s obsahem silic jsou velmi oblíbenou skupinou olejů - působí blahodárně na dýchací ústrojí, což oceníme při častějších výskytech chřipkových onemocnění. Mezi nejčastější prostředky léčby a aplikace éterických olejů patří masáže, inhalace, koupele, aromalampy, obklady, zábaly apod. Lze je tedy použít dvěma základními způsoby a to: inhalací a zevně.
Cílem aromaterapie je celkové uvolnění těla a může zahrnovat jak masáž, tak inhalace nebo aromaterapeutické koupele.Vyvolává celkové zklidnění a psychickou i fyzickou úlevu těla.

Základem aromaterapeutických přípravků jsou éterické oleje (někdy označované jako esenciální oleje) získávané z rostlinných silicí. 

Tyto silice jsou obsažený například v plodech, květech, v listech anebo i v kořenech rostlin. Patří mezi látky aromatické, působí na čichové nebo chuťové receptory člověka a vyvolávají dojem vůně nebo chuti. Komplexní vjem vyvolaný vonnými a chuťovými látkami se označuje jako AROMA.  Silice vyvolávají u živých organizmů vedle vjemu vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu silice. Odpovídající biologickou aktivitu zaručují 100% přírodní rostlinné silice. Éterické oleje se získávají více způsoby. Lisují se za studena z různých bylin a rostlin, nebo destilací ve svěžím stavu vodní parou. Takto se získává většina silic.  Další důležitou složkou jsou Rostlinné (nazývány také jako nosné oleje). Oblíbenými nosnými oleji je například olej mandlový, slunečnicový, olivový, sezamový. Jejich bioaktivita je rovněž významná, avšak působí ve srovnání s éterickými oleji na jiné biochemické úrovni.
Rozdíl mezi éterickými oleji a rostlinnými oleji z hlediska chemického je značný.
Éterické oleje jsou látky těkavé, nestálé, bezbarvé či barevné kapaliny rozdílné viskozity. Nejsou mísitelné s vodou. Dobře se rozpouštějí v rostlinných olejích, v medu, v lihu, tučném mléce a smetaně. Obsahují uhlovodíky a kyslíkaté látky, které jsou hlavními nositeli jejich vonných a chuťových vlastností. Oproti tomu rostlinné oleje patří mezi tuky. Jsou to směsi lipidů.  Vedle éterických olejů a rostlinných olejů pak v profeisonální výrobě mohou být další součástí aromaterapeutických preparátů například rostlinná barviva, lecitin, rostlinné extrakty, včelí vosk, kakaové máslo, vitaminy A, E, C,...


PŮSOBENÍ PLEŤOVÝCH OLEJŮ DERMAPRO EXCLUSIVE CARE NA PLEŤ I PSYCHIKU

 
Pleťové oleje řady DERMAPRO® EXCLUSIVE CARE v kompozicích prvotřídních olejů lisovaných za studena a vysokým podílem vzácných esencí. Obsahují navíc účinné množství vitaminu A, který je nazýván vitaminem krásy. Dodávají pleti výživu a důležitou hydrataci, pleť regenerují, zvláčňují, mají vypínací účinky. Poskytují pokožce ochranu před škodlivými vlivy a zpomalují projevy stárnutí. Rychle a dokonale se vstřebávají a nezanechávají na pokožce mastný film. Dle obsažené vzácné esence různě působí v příznivém duchu i na psychiku a nádherně provoní pokožku.
 
 
Pleťový olej Jasmín pravý (Jasmin Sambac) zklidňuje citlivou pleť. Je účinný také pro pleť suchou, zralou a s rozšířenými žilkami. Pokožku účinně vyživuje, regeneruje, zvláčňuje, navrací ji svěžest, zářivost a vitalitu. Na emoční bázi působí příjemná vůně jasmínového éterického oleje antidepresivně, pozvedá náladu a zahání úzkost. Povzbuzuje psychiku, přináší pocit uvolnění, dobrou náladu a navozuje optimismus, působí jako afrodiziakum.
 
 
Pleťový olej Bílý Lotos osvěžuje a zlepšuje barvu pleti, vyrovnává reliéf pokožky a dělá ji pevnou a pružnou. Je vhodný pro matnou, zašedlou či unavenou pleť. Udržuje vysokou úroveň hydratace, zpomaluje procesy předčasného stárnutí. Zároveň chrání pokožku před negativními faktory okolního prostředí a regeneruje ji.  Na emoční bázi Bílý Lotos uklidňuje a relaxuje psychiku. V čínské medicíně se Lotos používá při léčení nespavosti.
 
 
Pleťový olej Heřmánek pravý lékařský je ideální pro péči o pleť normální, suchou, citlivou a podrážděnou. Je dostatečně šetrný i pro děti a těhotné ženy. Olej má hojivé a protizánětlivé účinky, napomáhá hojení zánětů kůže, má protialergické účinky. Působí také proti akné a mírně vysušuje, snižuje bolest. Zklidňuje i na emoční bázi.
 
 
Pleťový olej Zelený čaj obsahující absolutní esenci zeleného čaje pomáhá při detoxikaci pokožky, zlepšuje její odvodnění a pomáhá chránit kolagen a elastin. Je vhodný pro všechny typy pleti, pro každodenní relaxaci a regeneraci pokožky. Je ideální pro pleť vystavenou různým škodlivým látkám (např. smog ve městech, volné radikály). 
Obecně je Zelený čaj rozšířeným antiseptikem, na emoční bázi má povzbuzující a antidepresivní účinky. Jeho krásná svěží vůně je velmi příjemná a oblíbená jak muži, tak ženami.
 
 
Pleťový olej Yuzu - Japonské ovoce obsahuje vzácné japonské ovoce keřů, které se nacházejí pouze v Japonsku a na některých místech v Himalájích. Je vhodný pro všechny typy pleti, které pomáhá chránit před nepříznivými vlivy okolního prostředí.
Je ideální pro osoby pohybující se ve stresovém prostředí, neboť na emoční bázi má tento olej povznášející, uklidňující a osvěžující účinky na psychiku, zklidňuje mysl při únavě a stresu.
 
 
Pleťový olej Vanilka je ideální pro suchou a dehydratovanou pleť a pro pleť stárnoucí a zralou. Pomáhá též předcházet prvním známkám stárnutí, zlepšuje vypnutí a elasticitu pleti. Také pokožku krásně zrelaxuje. Esence vanilky navíc na emoční bázi uklidňuje, působí antidepresivně, mírní nervozitu a napětí. Působí proti nespavosti, posiluje a harmonizuje psychiku při vyčerpání. Jsou známy také její afrodiziakální účinky.
 
 
Pleťový olej Růže de Mai je ideální pro  zralou, suchou a citlivou pleť, kterou vypíná a zároveň oživuje. Pomáhá regenerovat, hydratovat a zjemňovat zralou a stárnoucí pokožku a předcházet prvním známkám stárnutí. Za povšimnutí stojí i jeho příznivé účinky na psychiku. Na emoční bázi má růže antidepresivní a povznášející účinky, zlepšuje náladu. Pomáhá při psychickém vyčerpání. Harmonizuje psychiku a zmírňuje únavu, bolesti hlavy, zbavuje duševního napětí. Celkově zklidňuje při napětí a stresu. Podporuje pocity štěstí, spokojenosti a vyrovnanosti.